ARCHITEKTURA TECHNOLOGII QUALYS

Qualys rozwija swoją technologię w modelu SaaS od 1999 roku. Założyciel firmy Qualys i zarazem wizjoner, Philippe Courtot już wówczas, gdy jeszcze nikt nie mówił poważnie o rozwiązaniach chmurowych, widział ogromny potencjał i elastyczność tej technologii, także w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego. Rozwiazanie nazywane jest Qualys Cloud Platform, ponieważ jest gotowe do zarządzania bezpieczeństwem w lokalnych środowiskach IT (on-premises) i na urządzeniach mobilnych, jak też w środowiskach chmurowych. 

Aplikacje Qualys Cloud Platform

Aplikacje w platformie Qualys są w pełni zintegrowane. Gromadzą i udostępniają dane do analizy w czasie rzeczywistym. Ale co ważne, w najnowszych wersjach aplikacje wychodzą ponad funkcjonalność audytu i skutecznie pomagają aktualizować systemy. Dowiedz się więcej o aplikacjach i o zakresach w jakich możesz je wykorzystać.

Poniżej lista modułów podzielonych w sekcje zgodnie z ich funkcjonalnościami.

Zgłoś się po bezpłatną, w pełni funkcjonalną wersję testową systemu Qualys. Otrzymasz wsparcie w języku polskim, dzięki czemu szybko poznasz zalety rozwiązania. To doskonała okazja do bezpłatnej weryfikacji podatności Twoich systemów IT i możliwość porównania jak efektywne są Twoje obecnie stosowane rozwiązania.

„Qualys Cloud Platform ułatwia zarządzanie wieloma rozwiązaniami bezpieczeństwa, zwiększa stopień automatyzacji, skuteczność i proaktywny charakter zarządzania bezpieczeństwem.”

Robert Ayoub,

dyrektor ds. badań, produkty bezpieczeństwa w IDC

Informacje o Qualys

Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS) jest pionierem i wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i zgodności, obsługującym ponad 15 700 klientów w ponad 130 krajach. Qualys pomaga organizacjom usprawniać i konsolidować rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami w ramach jednej platformy oraz czynić bezpieczeństwo jednym z istotnych elementów transformacji cyfrowej w celu uzyskania większej sprawności, lepszych wyników biznesowych i znacznych oszczędności. Platforma Qualys i jej zintegrowane aplikacje dostarczają firmom krytycznych informacji na temat bezpieczeństwa, w sposób ciągły, w obrębie globalnych zasobów IT niezależnie od tego gdzie znajdują się zasoby firmy, w jej lokalnych centrach IT czy też w chmurze.