Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Webinar: Zarządzanie widocznością i podatnościami zasobów IT z wykorzystaniem rozwiązań Qualys.

Szkolenie Techniczne
Termin szkolenia:

15.09.2020 10:00 - 12:00

Miejsce

Sesja zdalna Webex

Niniejszy webinar ma charakter wprowadzający do indywidualnych warsztatów z rozwiązań Qualys, które pozwolą na przeprowadzenie samodzielnego audytu widoczności i podatności systemów IT w organizacji.

Oprócz niniejszego webinara będą zorganizowane dwa następne, tak aby przekazać uczestnikom jak najwięcej praktycznych porad i wskazówek technicznych do dalszej samodzielnej pracy.

Podczas kolejnych spotkań będziemy omawiać odpowiednio: W1 – szczegóły techniczne instalacji sensorów do monitorowania zasobów oraz W2 – jak wykorzystać szerokie możliwości prezentacyjne dostępne na platformie Qualys.

Spotkania w formie webinarium W1 będziemy umawiać indywidualnie.

Webinarium W2 z prezentacji wyników zebranych przez sensory odbędzie się 24 września w godzinach 10:00 – 11:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają osobne dedykowane zaproszenia.

Uwaga: Uczestnicy, którzy chcą wziąć praktyczny udział w warsztatach w formie zdalnej, proszeni są o przygotowanie notebooków z aktualną przeglądarką Google Chrome.

Prezentacje i warsztaty prowadzą konsultanci i inżynierowie firmy Qualys i IMNS.

Lokalizacja:

Webinarium z wykorzystaniem platformy webex.

Pierwsza sesja: 15 września 2020

10:00-12:00

  • Percepcja versus rzeczywistość –  przegrywamy walkę z cyberprzestępcami, czy oddajemy pole na własne życzenie ?
  • Zarządzanie podatnościami w czasie rzeczywistym oraz remediacja, w oparciu o aktualną wiedzę na temat zagrożeń, które dotykają naszych zasobów IT.
  • Wprowadzenie do samodzielnej instalacji sensorów oraz podstawy korzystania z platformy Qualys.

*W tej części uczestnicy mogą zalogować się do swoich dedykowanych kont i w dalszych krokach poznawać możliwości rozwiązania. Po zakończeniu webinariów uczestnicy mogą przez okres 2 tygodni testować rozwiązanie.

Druga sesja: 24 września 2020

10:00-11:00

  • Raportowanie podatności i priorytetyzacja zadań w oparciu o pozyskane dane.