Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Webinar: Warsztaty z ochrony urządzeń końcowych za pomocą Sophos Intercept X.

Szkolenie techniczne - webinarium
Termin szkolenia:

27.05.2020 10:00 - 12:30

Ochrona urządzeń końcowych

Zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych Sophos Intercept X, który chroni przed największą liczbą rodzajów ataków dzięki unikalnej kombinacji metod wykrywania złośliwego kodu z wykorzystaniem głębokiego uczenia, modułów zabezpieczających przed uruchamianiem exploitów oraz bardzo skutecznej ochronie przed ransomware’em.

Sophos Intercept X wykorzystuje wiele zaawansowanych technik ochronnych – stosowanych już od lat, jak też zupełnie nowych – do zabezpieczania urządzeń końcowych. Nowością jest zastosowanie tzw. głębokiego uczenia do wykrywania złośliwego kodu, ochrony przed exploitami i zabezpieczania przed ransomware’em. Wśród klasycznych metod stosowane jest wykrywanie złośliwego kodu bazujące na sygnaturach, analiza behawioralna, wykrywanie podejrzanego ruchu, kontrola urządzeń i aplikacji, filtrowanie sieci web, ochrona przed utratą danych i wiele innych.

Intercept X wykorzystuje analizę behawioralną do eliminowania ataków na sektor rozruchowy (boot) oraz kodu ransomware, który wcześniej nigdy nie został wykryty i przeanalizowany. Dzięki temu odnotowuje bardzo wysoką skuteczność. Działający w systemie plików moduł CryptoGuard jest w stanie automatycznie zablokować uruchomienie zarażonych plików lub zatrzymać pracę naruszonych procesów – bez konieczności podejmowania interwencji przez użytkownika lub dział IT.

Po webinarium każdy z uczestników będzie miał możliwość przetestowania Intercept X przy wsparciu naszego inżyniera.

  1. Rejestracja w konsoli.
  2. Konfiguracja konsoli zarządzającej – konfiguracja polityk ochrony itp.
  3. Zarządzanie systemami desktopowymi.
  4. Zarządzanie systemami serwerowymi.
  5. Raportowanie.