Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Aktualizacja raportu zagrożeń SonicWALL …

Firma SonicWALL, pionier w zakresie New Generation Firewall, zbiera informacje  o cyberzagrożeniach z tysięcy sond rozsianych po całym globie. Zebrane informacje poddawane są analizie i publikowane w postaci raportów.

Ostatnio ukazała się półroczna aktualizacja raportu, obrazująca jak w  pierwszym półroczu 2020, zdominowanym przez COVID-19, zmieniła się specyfika zagrożeń.

Poniżej prezentujemy wybrane informacje z raportu.

Badacze zagrożeń z SonicWall Capture Labs zaczęli identyfikować ataki i wyłudzenia wykorzystujące COVID-19 już od 4 lutego. Od tego czasu wyszczególniono co najmniej 20 różnych rodzajów ataków w prawie każdej kategorii.

 

Dramatycznie rośnie liczba nowych wariantów złośliwego oprogramowania.

Liczba nowych wariantów złośliwego oprogramowania znalezionych przez SonicWall Capture Advanced Threat Protection (ATP) with Real-Time Deep Memory Inspection dramatycznie wzrosła.  W pierwszym półroczu 2020 roku, odkryto 315 395 nowych wariantów złośliwego oprogramowania. Wyraźnie wskazuje to na konieczność wykorzystania mechanizmów sand-box w urządzeniach brzegowych.

 

Ilość zainfekowanych plików Microsoft Office wyprzedziła ilość złośliwych plików PDF.

W pierwszej połowie 2020 r. pliki Office i PDF stanowiły jedną trzecią wszystkich nowych złośliwych plików zidentyfikowanych przez SonicWALL Capture ATP. Porównując z pierwszą połową 2019 r. pliki PDF miały przewagę nad plikami Office 365, przewyższając w stosunku 36 488 do 25 461. Natomiast w 2020 roku, widzimy odwrócenie trendu: znaleziono o 8% mniej złośliwych plików PDF,  a liczba złośliwych plików „biurowych” wzrosła do 70 184, co stanowi wzrost o 176% !

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu SonicWALL https://www.sonicwall.com/resources/2020-cyber-threat-report-mid-year-update-pdf/

W kwietniu 2020 r. SonicWall wprowadził nowy system Boundless Cybersecurity Model zaprojektowany, aby pomóc organizacjom w ochronie zasobów w nowej rzeczywistości informatycznej, gdzie każdy jest zdalny, każdy jest mobilny i każdy jest mniej bezpieczny. Zapraszamy do kontaktu.